Zabieg witreolizy laserowej stosowany jest w leczeniu chorób oka. Zyskał popularność dzięki wyjątkowej formule, która zapewnia całkowite bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zabiegu.
Oprócz bezpieczeństwa, witreolizę laserową charakteryzuje wysoka skuteczność. Zabieg ten jest często stosowany, gdyż ciało szkliste nie ma możliwości regeneracji i w sytuacjach zwyrodnienia, musi być oczyszczone z użyciem nowoczesnej medycyny.
Witreoliza laserowa – zastosowanie
Zmętnienie ciała szklistego powoduje zaburzenie widzenia. Najpopularniejszą metodą leczenia tego stanu jest witreoliza laserowa. Jest to bezinwazyjny, skuteczny i bezpieczny zabieg, wykonywany przy użyciu lasera. Główne objawy tej choroby to wszelkie plamy, pajęczyny lub zmętnienia ciała szklistego. Wraz ze starzeniem się organizmu, postępuje starzenie się oka i ciała szklistego. Znajduje się ono między soczewką a siatkówką i jest istotne dla prawidłowego widzenia. Nadaje kształt gałce ocznej i ochrania siatkówkę. Ciało szkliste jest początkowo przezroczyste, ale wraz z upływem czasu może się zmienić i przybierać bardziej płynną postać, która podatna jest na tworzenie się grudek i pajęczyn.
Na czym polega witreoliza laserowa?
Zabieg witreolizy laserowej nie wymaga pobytu w szpitalu. Udając się do okulisty, należy nastawić się, że zabieg może potrwać od 20 do 60 min. Rozpoczyna się podaniem znieczulenia w postaci kropli do oczu. Następnie na oku umieszczona jest soczewka kontaktowa, a odpowiedni mikroskop przesyła wiązki impulsów światła laserowego. W trakcie zabiegu można dostrzec zaciemnione obszary, które są wynikiem rozpuszczania się grudek, plamek i mętów.
Warto pamiętać, że aby efekty zabiegu były zadowalające, należy go wykonać przynajmniej w dwóch lub trzech sesjach. Ilość sesji jest uzależniona od stanu oka.